LibriVox recordings are Public Domain in the USA. If you are not in the USA, please verify the copyright status of these works in your own country before downloading, otherwise you may be violating copyright laws.
If you have troubles downloading files, please try again later, as archive.org occasionally has technical problems. If the problem is persistent, please contact us.
« Catalog Index
Opnemen
Opmerking:
LibriVox is altijd op zoek naar meer vrijwillige lezers. Lees wat meer over het vrijwillig meewerken, of bezoek ons forum, of laat een bericht achter op dit blog, of stuur een email naar: info apenstaartje librivox punt org.
Hieronder vindt u een paar verzoeken als u opnamens wilt maken voor LibriVox, en algemene hoe en wat & advies, beide praktisch en technisch.
Kijk ook op de wiki pagina: De beginners handleiding over opnamens en advies over software, instellingen,en materiaal.
- Begin het stuk met: “Hoofdstuk[nummer] of [Boek titel]. Dit is een opname voor Librivox. Alle Librivox opnames zijn in het publieke domein. Voor meer informatie, en hoe u kunt helpen, bezoek:Librivox.org.”
- Als u wenst kunt u zeggen:”Gelezen door[ uw naam], [uw podcast, blog etc, alleen als u dat wilt]”
- Zeg:”[titel van het boek], door[naam van de schrijver], hoofdstuk [nummer].”
- Aan het einde van uw opname zegt u:”Einde van hoofdstuk[nummer]”
- Save de mp3 file met de volgende file naam formaat: boektitel_hoofdstuk#_schrijver_achternaam (bv. secret_agent_2_conrad)
- Exporteer de files naar mp3 met 128kbps, als het mogelijk is( voor meer informatie zie File formats)
- In de ID3 tags komt het volgende:
- Album: boektitel…(the secret agent = “The Secret Agent”; crime and punishment = “Crime and Punishment”)
- Hoofdstuk nummer en de titel van het hoofdstuk als het er is ( bv. “01 - Mysteries Abound”)
- Artiest: schrijver( joseph conrad = “Joseph Conrad”)
- Lees de tekst goed door voor u begint met het maken van een opname ( het is altijd goed om te weten wat men leest)
- Praat langzaam, heel langzaam. nog langzamer dan dat
- Pauzeer tussen zinnen en bepaalde stukken, neem uw tijd doe het op uw gemak.
- Spreek duidelijk ieder woord uit, eet de woorden niet op
- Laat uw stem werken, maak het luid en helder
- Moduleer uw stem, laat uw stem leven!
- Test eerst - wees er op bedacht dat u niet te dichtbij of te ver van de microfoon bent
- Zet de microfoon op een hoogte , zo dat uw adem de microfoon niet raakt( het geluid wordt dan plofferig)
- Zet de telefoon af,en vergeet niet de deurbel, en sluit deur en raam, wanneer u gaat opnemen!
- Maak de opnamens in delen ( maar maak er 1 file van) dit voorkomt vermoeidheid en sluipt de verveling er niet in
- Als u een fout maakt, laat dan 2 secondes stilte, of tik tegen de microfoon, of klap in de handen of klik met de tong, en begin opnieuw met lezen van de zin - ga terug en bewerk dit stuk later
- Uw kunt het hoofdstuk dat u heeft opgenomen bewerken met zo iets als Audacity, om de fouten eruit te halen, smakken van de lippen of het geluid van de telefoon, of deurbel enz.
- U kunt ook luisteren voor advies naar de podcasting van Jack Herrington.
- Bezoek ons forum voor meer advies
Voor meer discussie over dit onderwerp, bezoek ons forum.
Technisch Advies over Opnamens
Kijk ook naar The Newbie Guide To Recording voor uitgebreid technisch en materiaal advies.
- Software voor opnamens te maken
U heeft nodig Audio software. De gratis software, GPL, cross-platform Audacity is een goede plaats om te beginnen. Andere optie’s inbegrepen Garage Band, Sound Studio, voor macs, en AudioRoom voor Windows. Er zijn veel optie’s. U kunt ook opnemen met sommige mp3 players, zoals de iriver.Opmerking 1: LibriVox gebruikt uw files in mp3, en om de files te exporteren naar mp3 vanuit Audacity, moet u de LAME encoder downloaden en installeren op uw computer.
Opmerking 2: kijk hieronder voor mp3/ogg discussie.
-
Microfoon
De meeste computers hebben een interne mic, het geeft een acceptabele kwaliteit, maar meestal ook veel bijgeluiden, achtergrond geluiden. Een goedkope microfoon (zoals de Sony F-V220 microfoon - €21,34)kunt u rechtstreeks aan sluiten op de microfoonaansluiting op de meeste computers, en maakt het geluid veel beter. Apple’s ibook hebben geen microfoon poort. Vraag me niet waarom. Voor een Apple, kunt u een imic krijgen, dit is een normale mic-to USB adapter. U kunt ook USB mic’s vinden. Als u wilt, u kunt een dure microfoon kopen of zelfs nog meer geld uitgeven aan een quasi professionele microfoon. De kans is groot dat de kwaliteit van de opname aanzienlijk verbeterd. - Pre-Amp
Als u geld wilt uitgeven aan een microfoon, dan wilt u mischien een pre -amp zoals deze. - Voorbeelden van een studio uitrusting
Kijk op ons forum voor LibriVox studio uitrustingen, en geef uw mening. Of probeer sommige willekeurige podcasters die hun studio’s beschrijven: Dan Bricklin, The Roadhouse, Hugo Schotman. - File formaat ( mp3 & ogg )
Mp3 zijn standaard in audio file formaat, dus Librivox biedt mp3’s aan. Hoewel, het mp3 formaat is eigendom van Fraunhofer en hij vraagt er royalty’s voor. Ogg Vorbis is een gratis & open audio formaat, gelijk aan mp3. Nu, dit is allemaal gecompliceerde stof, maar in het algemeen, wij de gebruikers van LibriVox, steunen dingen die gratis en vrij te krijgen zijn, en daarom steunen wij Ogg Vorbis. Maar we willen ook dat iedereen zoveel mogelijk kan luisteren naar publieke domein audio.Dus:
-Wij vragen u om uw mp3 opnamens te exporteren op 128kbps (dit is de bitrate, een hoger bitrate geeft een betere opname)
-In Audacity, u hanteerd mp3 export bitrates in File/Preferences/file Formats
-Wanneer LibriVox uploads doet naar archive.org, wordt 128kbps mp3 is automatisch omgezet in 64kbps mp3 EN een ogg file. Zo krijgen we 3 files ( hoge kwaliteit mp3, middel kwalitieit mp3, en een hoge kwaliteit ogg) voor de prijs van één. Dit is mooi meegenomen. Dit is niet het geval met een lager mp3 bitrate.
Een opmerking over auteursrechten(copyrights) enz.
Alle teksten in het LibriVox project zijn teksten in het Publieke Domein. All opnamens van en voor LibriVox zijn en komen in het Publieke Domein. Als u niet wenst uw opnamen vrij te geven in het Publieke Domein , dan is dit project niets voor u.









